Vodík je naše cesta k dekarbonizaci těžké dopravy

 
Společnosti CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI) a Nikola Corporation (NASDAQ: NKLA) se společně zavázaly ke sponzoringu „dekarbonizace těžké dopravy a roli vodíku“ v rámci programu vyhlášeném organizací Politico. Na akci, která se konala 1. října 2020, se sešli vedoucí političtí představitelé EU, odborníci v tomto odvětví a zástupci mezivládních organizací, aby diskutovali o co nejlepší cestě k dekarbonizaci těžké dopravy a o tom, jakou roli může v rámci tohoto úsilí sehrávat vodík.
Nikola Tre design

Dokončujeme projekt a za rok chceme vyrábět. Hlásí CNH Industrial spolu s Nikola Corp.

 
Přelomový Nikola Tre začne brzy nastavovat laťku budoucí těžké dopravy. Společnosti finalizují projekt a plánují rozjet výrobní linky na sklonku roku 2021. CHN Industrial a Nikola Coroporation navazují na ambiciózní evropské plány na nulové emise do roku 2050.

"Jsme nadšení ze skutečnosti, že se se nám dostává příležitosti měnit projekty dálkové automobilové dopravy s nulovými emisemi na realitu, a jsme rádi, že se můžeme podělit o poznatky, jak lze využít vodík k dekarbonizaci těžké nákladní dopravy. Tato transformace již probíhá a s radostí konstatuji, že v čele tohoto úsilí je právě CNH Industrial. Se společností Nikola pracujeme na dokončení projektu Tre BEV, abychom mohli do čtvrtého čtvrtletí příštího roku zahájit výrobu v našem výrobním závodě v německém Ulmu,“

  • Gerrit Marx prezident divize komerčních a speciálních vozidel společnosti CNH Industrial a člen představenstva společnosti Nikola

"Jsme přesvědčeni, že produkt Nikola Tre nastaví standardní laťku pro nákladní automobily s nulovými emisemi a jsme hrdí na to, že můžeme tento projekt sponzorovat, neboť Evropská komise má ambiciózní plány, jak do roku 2050 dosáhnout karbonové neutrality. Věříme, že Nikola ve spolupráci se společností CNH Industrial dokáže významnou měrou pomoci celému odvětví těžké dopravy těchto cílů dosáhnout,"

  • Mark Russell generální ředitel společnosti Nikola Corporation