Stali jsme se partnerem nejpopulárnějšího závodu MTB

IVECO se v letošním roce stalo hlavním partnerem nejpopulárnějšího závodu horských kolu u nás - ČT Author Cup v Bedřichově. Tradiční výrobce užitkových vozů tak odkazuje na svůj italský původ, upozorňuje na téma bezpečnosti na silnicích a zároveň propaguje udržitelnost ve všech podobách.

CT AuthorCup IVECO2022, skupinové foto týmu

Proč jsme závod podpořili? Italská krev, nezdolnost i respekt

IVECO se stalo hlavním partnerem legendárního závodu ČT Author Cup hned z několika důvodů: „Naše italské kořeny nás přirozeně táhnou k cyklistice. Pohybovat se na silnici i bahnité cestě je pro naše vozidla denním chlebem. Právě proto je nám ČT Author Cup tak blízký. Reprezentuje pokoru a vášeň, odhodlání řidičů a majitelů IVECO. Navíc je nám blízké téma bezpečnosti na silnici, které podporujeme skrze partnerství s iniciativou Dám respekt (dříve „1,5 metru“ ). V neposlední řadě chceme podpořit tradiční českou sportovní akci, která mimo jiné upozorňuje na význam péče o naši přírodu,“ vysvětlila propojení IVECO a ČT Author Cup marketingová manažerka IVECO CZSK Jana Daniela Šabatková.

Udržitelnost je pro nás téma

IVECO přineslo na letošní Author Cup hned dvě změny. Není náhodou, že obě reprezentují jednu z klíčových hodnot firmy, kterou je udržitelnost. První z novinek byl zaváděcí vůz IVECO S-way na zemní plyn. Speciálně polepený tahač odstartoval společně s elitní vlnou závodníků hlavní závod na 60 kilometrů. Druhou novinkou byly sportovní vaky IVECO pro všech 3 000 závodníků. Namísto tradičních igelitových tašek si tak každý registrovaný jezdec odnesl víceúčelový a především znovu-použitelný dárek.

CTAuthorCupIVECO2022 (1)

Našim jezdcům to zlatě cinklo

V týmových barvách IVECO letos v Bedřichově startovalo na 35 jezdců. Až na pár výjimek se jednalo o nadšené hobbíky, kteří se prostě jen jeli „hecnout“. O to větší bylo překvapení, když se dva ze zástupců IVECO týmu umístili na medailových příčkách. Vojtěch Ludvík a Valerie Kamererová, zákazníci IVECO, kteří ve volném čase jezdí s IVECO Daily jménem „Eddie“, jsou totiž nadšenci do orientačních závodů na horských kolech. Přestože letos již ukončili sezónu, rozhodli se s IVECO absolvoval poslední závod a co víc, nakonec ho oba ve svých kategoriích vyhráli.

CTAuthorCupIVECO2022-vitezove Vojtech a Valerie a jejich Daily

Vidět jsme byli i v televizi

IVECO se díky partnerství s ČT Author Cupem dostalo na obrazovky České televize, ČT Sport nebo do vysílání Rock Rádia, kde uspořádalo soutěž o trénink s dakarským pilotem Martinem Macíkem.