V Evropě představíme 2 týmy

Značka IVECO bude mít na Evropském poháru tahačů 2017 dvojnásobné zastoupení. Team Schwabentruck reprezentuje značku IVECO posledních osm let a letos se se závodní vozidlem Stralis rozhodl soutěžit i Team Hahn – šampion roku 2016, který bude v roce 2017 obhajovat svůj titul s vozidlem IVECO.
team-schwabentruck-team-hahn

Jsme hrdí, že naše vozidla budou součástí vzrušujícího světa závodů, těší se Lahutte

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, řekl: „Rozhodli jsme se pro 100% účast na šampionátu se dvěma vysoce kompetentními týmy, které budou závodit v barvách značky IVECO. Jsme hrdí na to, že naše vozidla budou součástí vzrušujícího světa závodů, které přitáhnou pozornost našich zákazníků z celé Evropy. Je to pro nás výborná příležitost předvést fantastický výkon našich nákladních vozů na okruzích, které prověří motory a mechaniku vozidel až po jejich limity. Náročné podmínky jsou navrženy tak, aby otestovaly výdrž vozidel a spolehlivost součástek používaných při výrobě těchto nákladních vozů.“
 
IVECO podporuje Team Schwabentruck se dvěma modely Stralis, určenými pro závodění. Německý jezdec Gerd Körber, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), a jeho týmový partner Markus Altenstrasser pojedou na 5,5-tunovém nákladním vozidle Stralis E 56 XP-R s motorem IVECO Cursor 13, který má výkon úctyhodných 1 150 koňských sil. Tato vozidla jsou speciálně navržena a vybavena tak, aby dosáhla maximální rychlost 160 km/h povolenou závodními předpisy. Týmový leader Gerd Körber bude poprvé soutěžit o vítěze celého šampionátu a účastí se všech jednotlivých závodů.

Team Hahn se proslavil v roce 2011

Team Hahn byl založen v roce 1996 a závodník Jochen Hahn v něm v roce 1999 převzal místo po svém otci. Díky svým skvělým výsledkům získal titul Zelenáč roku. Slavná léta začala pro Jochena a Team Hahn v roce 2011, kdy zvítězil třikrát po sobě, v roce 2014 se umístil na druhém místě a v roce 2015 na třetím. První místo vybojoval tento tým znovu v posledním ročníku. Team Hahn bude rovněž závodit se závodním nákladním vozem Stralis 440 E 56 XP-R.

Před ostrým závodem FIA test v Mostě

V rámci příprav na první kolo v Rakousku se tyto dva týmy zúčastnily oficiálního FIA testu na okruhu v Mostě v České republice. V rámci tohoto testu byly vyzkoušeny novinky z vývoje na vozidlech a nové motory. Testovací jízdy v Mostě se zúčastnila většina týmů, které budou závodit na šampionátu. Byla to velmi užitečná možnost vyzkoušet si vlastní konkurenceschopnost přímo na trati.
 
Oba týmy IVECO plně využily této první příležitosti vyzkoušet celkové chování vozidel s důrazem na výkon nových motorů. Pro Jochena Hahna to byla důležitá možnost nabýt jistoty s vozidlem Stalis XP-R, který se od ostatních nákladních vozů, které doposud řídil, přece jen odlišuje.
 
IVECO se vydá na trať všech devíti závodních okruhů a posílí přítomnost značky v paddocku vystavenými vozidly, obchody se suvenýry a pohoštěním.

Ukáží se i limitované modely

Dva ze čtyř modelů tahačů IVECO Emotional Truck budou vystaveny jako mimořádná pocta velkým jménům motoristického sportu: tahač Schwabentruck Emotional Truck a vozidlo určené pro tým závodů Dakar PETRONAS De Rooy IVECO. Nový tahač Emotional Truck pro Hahn Team bude vystavován od závodů v Misanu.

Evropský pohár tahačů 2017

 Kolo  Datum   Okruh Země
 1.  13. - 14.  května  Red Bull Ring  Rakousko
 2.   27. - 28. května  Misano   Itálie 
 3.   1. - 2. července  Nürburgring   Německo 
 4.   15. - 16. července   Slovakiaring  Slovensko 
 5.    26. - 27. srpna  Hungaroring  Maďarsko 
 6.   2. - 3. září   Most  Česká republika 
 7.   16. - 17. září   Zolder  Belgie 
 8.   23. - 24. září   Le Mans  Francie 
 9.   7. - 8. října   Jarama  Španělsko