Představujeme akční plán pro japonský trh

Společnost IVECO dnes představila akční plán, který je zaměřený na podporu japonského trhu v oblasti využití vozidel s pohonem na zemní plyn. Tento krok odráží silný závazek společnosti k udržitelnosti a celosvětovému boji proti emisím skleníkových plynů.
iveco-japan

Memorandum s Ryobi Holdings je prvním krokem

Prvním krokem je podpis Memoranda o porozumění, které společnost IVECO uzavřela s dopravní a logistickou společností Ryobi Holdings. Tato dohoda je přímým krokem k vyjednávání o dodání nákladních vozidel a autobusů, které vyrobila společnost IVECO. Kromě vozidel dodá IVECO podvozky, technologie a technickou podporu pro vozidla, která budou vyrobena společností Ryobi Holdings. Ryobi Holdings se do spolupráce zapojí na základě poprodejní podpory a technické asistence.
 
Tato dohoda je prvním krokem k rozvoji strategie, která je založena na holistickém přístupu k rozšíření dodavatelského řetězce zemního plynu. IVECO se snaží utvářet partnerství jak s dodavateli zemního plynu, tak s přepravci a vytvářet tak nezbytnou infrastrukturu, která jde ruku v ruce s rozvojem trhu zaměřeného na vozidla s pohonem na zemní plyn.
 
Dnešní prohlášení se opírá o Memorandum o spolupráci, které bylo v červenci podepsáno zástupci Evropské komise a členy japonského Ministerstva hospodářství, obchodu a průmyslu. Toto memorandum uznává zvýšený nárůst poptávky po zkapalněném zemním plynu a zvažuje formy spolupráce, které jsou založeny na vývoji pokročilých technologií pro využití zkapalněného zemního plynu v silniční a námořní dopravě.
 
Společnost IVECO přijala několik návrhů, které jsou popsány v akčním plánu skupiny G20 z roku 2016, s cílem zlepšit přístup k energiím v Asii a Tichomoří. Sdělení Evropské komise s názvem „Evropská strategie pro nízko-emisní mobilitu“ uznává významnou roli, kterou zemní plyn může hrát během přechodu ke snížené produkci skleníkových plynů. Toto Sdělení označuje zemní plyn jako nejvhodnější a okamžité řešení. 

IVECO během několika let dokázalo vyvinout celou řadu vozů na zemní plyn

Společnost IVECO, která dlouhodobě podporuje udržitelnost, si je velice dobře vědoma toho, že zemní plyn je vyspělé, rozumné a dostupné řešení – zpracování analýzy „Od nádrže po kola“ a „Od zdroje po kola“ v případě bio plynu. IVECO je průkopníkem ve vývoji vozidel s pohonem na zemní plyn. Před 20 lety společnost představila autobusy a poté lehké užitkové vozy Daily NP a nákladní vozy Eurocargo NP. V roce 2016 bylo na trh uvedeno revoluční těžké vozidlo Stralis NP určené na dlouhé vzdálenosti.
V důsledku těchto inovací je dnes technologie vyvinutá společností IVECO skutečným, praktickým a okamžitým řešením pro přepravu osob a zboží s využitím zemního plynu. Společnost IVECO prodala již 22 000 vozidel poháněných zemním plynem a stala se tak absolutní jedničkou nejen na trhu, ale také v oblasti vývoje nových technologií. Zároveň je IVECO jediným výrobcem, který nabízí kompletní produktovou řadu vozidel s pohonem na toto ekologické palivo – od lehkých užitkových vozidel po těžká vozidla určená pro dálkovou dopravu a autobusy.

Daily a Stralis, ale i autobusy pro dálkovou nebo městskou přepravu

Do skupiny užitkových vozidel s pohonem na zemní plyn patří Daily NP, které reprezentuje všechny výhody technologie NP a zároveň se pyšní mnoha vymoženostmi oceněné řady Daily family; model Eurocargo NP, který pozvedá environmentální výkonnost „nákladního auta městem oblíbeného“, na novou úroveň a to díky čistému a tichému provozu; NP Stralis je první vůz určený pro dálkové mise, který nabízí skutečnou alternativu k tradičním palivům.

Hrajeme první ligu i ve veřejné dopravě

Společnost IVECO se pyšní širokou nabídkou autobusů s alternativním pohonem a trakčním motorem. Městský nízkopodlažní autobus Urbanway CNG je symbolem pro pohodlí, prostor a nízké celkové náklady na vlastnictví. Je tedy výborným řešením pro udržitelnou veřejnou dopravu. Crealis CNG je nelepším autobusem ve své třídě, který je hojně využívaný pro přepravu mezi obcemi a také pro systém dopravy Bus Rapid Transit. Mnoho velkých evropských měst používá autobusy poháněné zemním plynem. Dobrým příkladem je francouzské Lille, které do systému veřejné dopravy zapojilo 482 IVECO autobusů na zemní plyn. Jedna třetina z nich jezdí na bio plyn, který město vyrábí v závodě na biometan generovaný z komunálního a ekologického odpadu. Tím je zaručené, že jsou tyto autobusy uhlíkově neutrální.
 
Dlouholeté zkušenosti v oblasti rozvoje průkopnických technologií, které využívají zemní plyn, a rozsáhlá nabídka vozů poháněných tímto palivem, umožňují společnosti IVECO hrát významnou roli na japonském trhu, který se zaměřuje na vozidla poháněná tímto palivem. IVECO je tedy ideálním partnerem pro japonské přepravce: IVECO – Váš partner pro udržitelnou dopravu.